W Dziennym Domu „Senior – WIGOR” w Korczynie w ramach świątecznych zajęć z rękodzieła powstały piękne kartki z motywami Bożego Narodzenia. Seniorzy przygotowali kartki malowane farbami akrylowymi, kredkami a nawet flamastrami. Każda ciekawa, każda własnoręcznie zrobiona, pełna uczuć i ciepła. I choć dzisiaj coraz rzadziej wysyłamy życzenia zapisane na kartce, to jednak seniorzy pozostają wierni tej tradycji. Każdego roku w okolicach świąt wysyłają do rodziny i znajomych życzenia, bo te przekazane za pomocą poczty, na pięknej karcie są wyrazem szacunku, przyjaźni i pokazują, że odbiorca jest dla nadawcy kimś ważnym.
W tym roku kartka świąteczna pani Krystyny Kuligi, uczestniczki zajęć w Wigorze ozdobi świąteczne wydanie gminnego miesięcznika „Prządki”.
Kartka świąteczna ma 180 lat i została zaprojektowana przez artystę Johna Calcott Horsley’a i wysłana w 1843 roku przez sir Henry'ego Cole'a. W Polsce karki świąteczne pojawiły się na przełomie XIX i XX wieku na początku w Galicji.
W 1900 roku w Warszawie ogłoszono konkurs na nazwę karty pocztowej w języku polskim. Wziął w nim udział sam Henryk Sienkiewicz, który był już w tym czasie znanym pisarzem. Jury, składające się z członków redakcji „Słownika Języka Polskiego”, rozpatrywało pięć propozycji: „liścik”, „listówka”, ”otwartka”, „pisanka” i „pocztówka”. Ta ostatnia nazwa została zgłoszona przez Henryka Sienkiewicza.