Dziedzictwo kulturowe to nie tylko dobra materialne, ale to przede wszystkim często niepisane, przekazywane w opowiadaniach i z pokolenia na pokolenie, tradycje i zwyczaje. Dziś często wracamy do zapamiętanych przez nas tradycyjnych smaków, natomiast podczas przygotowania potraw wspieramy się nowoczesną techniką. Publikacja „Tradycją inspirowane. Przepisy kulinarne z terenu gminy Korczyna” przedstawia bogactwo smaków, potraw tradycyjnych z naszego regionu i z czasów, kiedy wszystkich składników dostarczał las i gospodarstwo. Właśnie te produkty są podstawą do przygotowania potraw goszczących na naszych stołach.
W ramach promocji publikacji autorskich przepisów Kół Gospodyń Wiejskich z poszczególnych miejscowości Gminy Korczyna oraz Dziennego Domu Senior Wigor z Korczyny odbyło się spotkanie promocyjno-informacyjne. Organizatorami wydarzenia byli wydawcy publikacji: Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury w Korczynie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie. Wydanie książki kulinarnej finansowane było dzięki wsparciu Czarnorzecko-Strzyżowskiej Lokalnej Grupy Działania, której przedstawiciele - prezes Marek Śliwiński oraz kierownik biura Damian Kut zaszczycili nas swoją obecnością. Na spotkaniu obecni byli: Wójt Gminy Korczyna Jan Zych, Zastępca Wójta Katarzyna Urbanek, Sekretarz Gminy Wioletta Prajzner, przewodniczący Rady Gminy Adam Paradysz, radni, sołtysi, seniorzy z Dziennego Domu Senior Wigor z Korczyny, Klub Pod Igłą i Szydełkiem, delegacje KGW działających w miejscowościach: Czarnorzeki, Korczyna, Wola Komborska, Iskrzynia, Korczyna-Sporne, Kombornia, Węglówka.
Wójt Jan Zych podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania publikacji za troskę o tożsamość regionalną. Na scenie widowiskowej Domu Strażaka w Korczynie wystąpili: Zespół Korczyna, pod kierownictwem Agaty Pucykowicz, Stanisław Szostak oraz młodzi artyści podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie: Paulina Półchłopek, Mateusz Filipiak oraz Julia Sajdak.