Kalendarz Wydarzeń
Kalendarz wydarzeń
Korczyński Klub Filmowy
Archiwum
Szczegóły:
Dodaj do kalendarza Google
W najbliższy wtorek, 10 lutego o godzinie 17.30 wspólnie obejrzymy film Dół w reżyserii Leszka
Molskiego, a o godzinie 18.30 zapraszamy na wyreżyserowany przez Pawła Orwata film Chłopcy.
Godz. 17.30 – „DÓŁ” fabuła | 2015 | od 12 lat
Justyna Kryńska jest kobietą sukcesu – kierownikiem sprzedaży w zagranicznej korporacji z siedzibą w Warszawie. Najważniejsza jest dla niej praca, której podporządkowuje pozostałe sfery życia. Na dzień przed spotkaniem z Wielkim Francuskim Szefem, które może zdecydować o jej kolejnym awansie, Justyna wybiera się pobiegać w okolice Lasu Kabackiego. Kiedy niespodziewanie wpada do głębokiego wykopu, popołudniowa sesja fitness zamienia się w prawdziwy terenowy survival. Czy ta niespodziewana wyrwa w napiętym grafiku stanie się okazją do przemyślenia życiowych wyborów i rewizji dotychczasowych priorytetów? W rolę głównej bohaterki wcieliła się Magdalena Popławska.
Leszek Molski jest reżyserem, scenarzystą, montażystą i producentem. W latach 1996-99 studiował produkcję filmową na Uniwersytecie Śląskim. W swojej karierze realizował: teledyski, m.in. dla zespołów Sweet Noise i Elektryczne Gitary; filmy dokumentalne, m.in. Justyna (1997) i Troica (2007) oraz seriale, m.in. Deserownia (2012-14) i Meme i tajemnicze słowa (2013). Laureat nagrody na Krakowskim Festiwalu Filmowym za montaż filmu Olter.
Reżyseria: Leszek Molski | Scenariusz: Piotr Borkowski | Zdjęcia: Paweł Kwiatkowski | Montaż: Leszek Molski | Scenografia: Katarzyna Śląska | Kostiumy: Emilia Czartoryska | Charakteryzacja: Paula Celińska
Obsada: Magdalena Popławska, Dariusz Toczek, Milena Lisiecka, Dobromir Dymecki
Godz. 18.30 – „CHŁOPCY” fabuła | 2013 | od 16 lat
Chłopcy to krótkometrażowy film o sile przyciągania zła. Dwaj znudzeni nastolatkowie planują
zmienić coś w swoim życiu. W ich codzienności, gdzie dominują szkoła, dom i boisko, ewidentnie brakuje adrenaliny. Z tej nudy ma ich wyrwać popełniona razem zbrodnia. Młodzi ludzie postanawiają zabić wybranego wcześniej nieszczęśnika. Pomimo rozterek i chwil zwątpienia, z konsekwencją godną lepszej sprawy realizują swój koszmarny plan.
Rozgrywający się w krakowskich plenerach thriller w reżyserii Pawła Orwata powstał w ramach programu 30 Minut Studia Munka. Paweł Orwat (ur. 1979) – reżyser i dokumentalista, absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jego krótkometrażowy debiut (Wyrok) ukazał się w 2009 roku i był prezentowany podczas targów Short Film Corner podczas festiwalu filmowego w Cannes. Dwa lata później ukazał się jego dokument o krakowskim aktorze i performerze Jakubie Palaczu (Palacz). W 2013 roku premierę
miał film Chłopcy, za który Orwat otrzymał nagrodę na Kołobrzeskim Festiwalu Filmowym
"Sensacyjne Lato Filmów".
Reżyseria: Paweł Orwat | Scenariusz: Michał Patryarcha, Paweł Orwat | Zdjęcia: Patryk Jordanowicz | Producent: Rafał Ulicki | Muzyka: Andrzej Smolik | Dźwięk: Igor Kłaczyński | Scenografia: Alicja Kazimierczak | Kostiumy: Ewelina Gąsior | Charakteryzacja: Klaudyna Góralska | Montaż: Arkadiusz Chaliński Obsada: Ewa Kaim, Marek Zawadzki, Mirosława Żak, Tomasz Adamski, Łukasz Simlat
Reżyseria: Paweł Orwat | Scenariusz: Michał Patryarcha, Paweł Orwat | Zdjęcia: Patryk Jordanowicz | Producent: Rafał Ulicki | Muzyka: Andrzej Smolik | Dźwięk: Igor Kłaczyński | Scenografia: Alicja Kazimierczak | Kostiumy: Ewelina Gąsior | Charakteryzacja: Klaudyna Góralska | Montaż: Arkadiusz Chaliński Obsada: Ewa Kaim, Marek Zawadzki, Mirosława Żak, Tomasz Adamski, Łukasz Simlat


