AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fkorczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fwernisaz-wystawy-malarstwa-anny-muni-i-fotografii-tomasza-okoniewskiego-w-cztery-oczy&chs=350x350&chld=L|4

Aktualność

18-10-2017Wernisaż wystawy malarstwa Anny Muni i fotografii Tomasza Okoniewskiego „W cztery oczy”

17 października w Dworze Szeptyckich w Korczynie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Anny Muni i fotografii Tomasza Okoniewskiego „W cztery oczy”. Niezwykle ciekawa wystawa - synergia dwóch spojrzeń na te same miejsca - spojrzenie malarskie i fotograficzne. Jest to pierwsza wystawa Anny Muni w Dworze Szeptyckich w Korczynie. Akwarele powstały na podstawie fotografii Tomasza Okoniewskiego i osobistemu spojrzeniu artystki. Przedstawione na wystawie prace powstały w większości w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Motywem fotografii, jak i akwareli jest m.in. teren Korczyny, który nie tylko wygląda realnie i jednocześnie bajkowo. Poprzez dużą paletę barw Anna Munia wydobyła to piękno naszego terenu, który zachwyca niejednego turystę. Pani Anna znakomicie wyczuwa kolor – wie, jakie odcienie wesprą obrany do malowania temat. Właśnie to wyróżnia malarstwo tej malarki. Detale, które w jakby codzienności tematów odwracały tok naszego spoglądania na obraz – bo to obraz tylko pozornie podobny do innych, już gdzieś tam oglądanych. Obrazy Anny Muni z całą pewnością są wyrazem jej dwoistej natury twórczej - z jednej strony przepełnionej dziennikarską spontanicznością, a z drugiej - malarską wyobraźnią i wrażliwością. Są niejako naturalną konsekwencją wrodzonej zdolności analizowania i komentowania rzeczywistości. Jej malarstwo tworzy różnorodny, pełen delikatności, lekki w formie, bardzo osobisty zapis widzenia świata. Tomasz Okoniewski już od wielu lat interesuje się sztuką obrazu, jednak swoją pasję zaczął traktować poważniej od 2007 roku. Jego ulubioną tematyką jest krajobraz najbliższej okolicy oraz reportaż życia codziennego. Jego zdaniem fotografowanie pejzażu uczy patrzeć na świat w odmienny sposób, dostrzegać rzeczy wcześniej niedostrzegane. Jednak najważniejszym tematem pozostanie u niego człowiek i jego emocje w ujęciu reporterskim i dokumentalnym. Tomasz Okoniewski poprzez fotografię promuje osobliwości najbliższej okolicy, jak również całego Podkarpacia.

Wystawa czynna będzie do 31 października 2017 r.
od poniedziałku do piątku
w godz. 10.00 : 14.30.
Niedziela w godz. 14.30 – 16.30.
Kontakt w sprawie rezerwacji tel.: 502 420 831. 


Anna Munia - slawistka, dziennikarka radiowa i telewizyjna, malarka. Maluje od kilkunastu lat olejami, akrylami, akwarelami. Za pracę wykonaną w technice wodografii pierwszą nagrodę otrzymała ponad 50 lat temu (konkurs w Kielcach), ostatnią w roku bieżącym w konkursie im. M. Strońskiego "Ściana Wschodnia" (WDK Rzeszów). Nagród i wyróżnień było więcej, m.in. za "Cztery pory życia" (oleje), "Kapliczki" (akwarele), "U Kasi w Diamante" (akwarela), "Moje strachy" (oleje). Wystawiała swoje prace indywidualnie w Krośnie, Sanoku, Jaśle, na Słowacji - w Humennem, Bardejowie, Koszycach. Pokazywała obrazy wielokrotnie z innymi uczestnikami przeglądów, konkursów i plenerów w kraju i u południowych sąsiadów.
Tomasz Okoniewski to posiadacz tytułów artystycznych AFIAP - Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej oraz AFRP - Artysta Fotografik Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Jest członkiem Fotoklubu RCKP Krosno, członkiem honorowym Fotoferia Club (członek ILFIAP) oraz jednym z organizatorów internetowej grupy FotoKrosno. Wykształcony jako historyk, dziennikarz, natomiast z zamiłowania pasjonat i promotor fotografii. Prace fotografa zdobywały wyróżnienia i nagrody w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych. Na swoim koncie ma medale "Za fotograficzną twórczość" - Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej oraz nagrody największych federacji międzynarodowych – patronów salonów fotograficznych jak: FIAP, PSA, IAAP, GPU/UPI, ISF, MoL, IUP, ICS oraz wielu związków krajowych. Tomasz jest również laureatem prestiżowych konkursów IPA, ND Awards, IPOTY, TIFA czy Monochrome Photography Awards. Jego prace nagradzane były w 35 krajach świata. Publikowane są w prasie lokalnej i ogólnopolskiej oraz w wielu wydawnictwach albumowych i okazjonalnych. Fotograf został uhonorowany nagrodą Starosty Krośnieńskiego - „Działacz Kultury” - za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i odnowy kultury. W 2016 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał Tomaszowi Okoniewskiemu „Honorową Odznakę - Zasłużony dla Kultury Polskiej".

GALERIA

Podziel się: