AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fkorczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fw-czarnozrekach-i-korczynie-mozna-pobiegac-na-nartach&chs=350x350&chld=L|4

Aktualność

10-01-2019W Czarnorzekach i Korczynie można pobiegać na nartach

W Czarnorzekach funkcjonują już trasy biegowe. Podobnie jak w roku ubiegłym, przygotowane są tory o różnym stopniu trudności. Pętla sprinterska na stadionie i jego okolicach o długości ok. 1300. Trasa zasadnicza - najbardziej wymagająca - z licencją PZN liczy ok. 2 500 m.

Na nartach pobiegać mogą także osoby początkujące, które skorzystać mogą z pętli na płaskim terenie umiejscowionej w Czarnorzekach na tzw. "torze 4x4", gdzie końcem ubiegłego roku oddana została do użytku utwardzona trasa rolkowo – narciarska o długości ok. 400 m.
Dodatkowy atut trasy narciarskiej stanowi możliwość korzystania z niej po zmroku (do godz. 22.30).

Korzystanie z tras możliwe stało się dzięki wspólnym działaniom Gminy Korczyna, Nadleśnictwa Kołaczyce oraz Stowarzyszenia PRZĄDKI – SKI w Korczynie. 10 lutego 2019 r. na trasach w Czarnorzekach po raz kolejny odbędą się zawody w biegach narciarskich - Memoriał Marka Marcisza Juniora.

Przypominamy, że na trasach w Czarnorzekach obowiązuje regulamin, który umieszczony został na tablicy przy parkingu obok kościoła w Czarnorzekach.

Memoriał Marka Marcisza Juniora na trasach w Czarnorzekach (luty 2018 r.)

Można pobiegać także w Korczynie.
Na stadionie przy Szkole Podstawowej w Korczynie mieszkańcy mogą korzystać także z odśnieżonej bieżni lekkoatletycznej.
Dla stawiających pierwsze kroki na nartach biegowych, założony został obok odśnieżonej bieżni tor do biegów narciarskich. Wszystkich zachęcamy do zimowej aktywności ruchowej.

Podziel się: