AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fkorczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fvi-wojewodzkie-zawody-sportowo-pozarnicze-osp&chs=350x350&chld=L|4

Aktualność

11-09-2018VI Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP

W dniu 9 września 2018 roku  na stadionie sportowym „ROTUNDA” w Krzeszowie powiat niżański  rozegrano VI Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach uczestniczyło 47 drużyn w tym: 24 drużyny męskie w grupie „A” i 23 drużyny kobiece w grupie „C”. W grupie „A” powiat krośnieński w zawodach reprezentowała OSP Sporne (gmina Korczyna), która dwukrotnie z rzędu wygrała zawody powiatowe, które odbywały się  w roku 2015 w Rymanowie oraz w roku 2017 w Odrzykoniu.Zawody w Krzeszowie rozegrane zostały w konkurencjach:
– sztafeta pożarnicza 7 x 50 m. z przeszkodami.
– musztra i ćwiczenie bojowe.

Drużyna OSP Sporne startowała z numerem startowym 19-tym więc dość długo oczekiwała na swój start ale równocześnie miała możliwość obserwowania przebiegu zawodów. W swoich startach w poszczególnych konkurencjach drużyna OSP Sporne spisała się świetnie pokonując wiele bardziej doświadczonych drużyn reprezentujących powiaty w tej rangi zawodach, zajmując ostatecznie w klasyfikacji końcowej bardzo wysokie 5-te miejsce z wynikiem końcowym 98,12. Po zawodach zawsze w drużynie pozostaje niedosyt, że mogło być jeszcze wyższe miejsce a nawet podium, do którego zabrakło tylko 0,3 sekundy, ale czasem towarzyszący stres czy drobne niedociągnięcia decydują o lokacie. Wyżej od nas sklasyfikowane drużyny to: OSP Bystrowice, OSP Stare Oleszyce, OSP Bolestraszyce i OSP Krzeszów – Gospodarz zawodów.

Drużynę OSP Sporne w zawodach reprezentowali: Paweł Kozubek – dowódca i zawodnicy: Przemysław Szklarski, Kamil Wąchała, Grzegorz Śnieżek, Dawid Śnieżek, Damian Urbanek, Marcin Urbanek, Daniel Wąchała, Damian Krauz. Nad organizacją i przygotowaniem drużyny do zawodów czuwał Mateusz Urbanek przy wsparciu naczelnika Stanisława Pudło oraz prezesa Janusza Wąchały.

Należy podkreślić, że swoją postawą i wywalczonym w zawodach zaszczytnym 5-tym miejscem pośród 24 startujących drużyn, drużyna OSP Sporne godnie reprezentowała powiat krośnieński oraz gminę Korczyna.

Słowa podziękowania dla wójta Jana Zycha od druhów za zapewnienie dobrego i wygodnego transportu dla drużyny i sprzętu na zawody.

Tekst: Tadeusz L. Wojnar

Zdjęcia: Janusz Wąchała


Podziel się: