AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fkorczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fturniej-pilkarski-mamusiek-2019&chs=350x350&chld=L|4

Aktualność

11-06-2019Turniej Piłkarski Mamusiek 2019

8 czerwca 2019 roku na stadionie K.S Kotwica Korczyna odbył się charytatywny Piłkarski Turniej Mamusiek o puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Turniej zorganizowany został przez Mamy dzieci grających w korczyńskim klubie oraz skierowany był do Mam, które kibicują swoim pociechom w zmaganiach na boisku.

 

Celem wydarzenia była promocja zdrowego stylu życia bez względu na wiek, a także ukazanie innego oblicza piłki nożnej, integracja społeczna i łamanie barier.

Świetna zabawa połączona była również ze zbiórką funduszy na rehabilitację chorego chłopca Patryka Krężałka, we współpracy z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą.”

Patryk był obecny na turnieju i z ogromnym zaangażowaniem kibicował wszystkim drużynom.

Kwota, jaką udało się zebrać na leczenie chłopca to 1010,28 złotych.

 

W rozgrywkach wzięły udział: Akademia Piłkarska Aktiv Pro z Rymanowa, KS Mamuśki z Orlika, Jaślisk, Sanoka, Beska, Haczowa i Mamuśki Kotwicy.

 Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:

  1. Jasiołka Jaśliska
  2. Aktiv Pro Rymanów
  3. Przełom Besko
  4. Mamuśki Kotwicy
  5. Mamuśki z Haczowa
  6. Akademia Piłkarska Sanok
  7. KS Mamuśki z Orlika Przemyśl.

W 21 meczach Panie strzeliły łącznie 56 bramek.

Statuetkę dla najlepszej zawodniczki otrzymała Agnieszka Mikosz z drużyny Activ Pro Rymanów, dla najlepszej bramkarki – Ewa Szafrańska z Mamusiek Kotwicy, dla najlepszej strzelczyni – Elżbieta Hryniak z Jasiołki Jaśliska, a za postawę fair play – Katarzyna Ziemiańska z Haczowa.

 

Turniej nie odbyłby się bez pomocy Wójta Gminy Korczyna, Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie i K.S. Kotwica Korczyna.

Patronat medialny objęła Agencja Reklamowa AIDA MEDIA.

 

Sędziowali: Łukasz Zych i Adam Gazda, statystyką meczów zajął się Andrzej Prajzner, wsparcia medycznego udzielał Paweł Hawrot, a konferansjerkę poprowadził Wojciech Tomkiewicz.

 

Mamuśki Kotwicy serdecznie dziękują za udział w turnieju oraz za pomoc w jego organizacji, a przede wszystkim za okazane serce i wsparcie dla Patryka.

 

FOTOGALERIA ARCH. GOK W KORCZYNIE

Podziel się: