AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fkorczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fposprzatalismy-czarnorzeki&chs=350x350&chld=L|4

Aktualność

15-04-2019Posprzątaliśmy Czarnorzeki

W sobotni poranek, na parkingu pod kościołem zebrała się grupa ochotników. Uczestnikom rozdano przydatny do sprzątania asortyment, po czym szeroką ławą wkroczyli oni do lasu ciągnącego się między zamkiem Kamieniec, Prządkami, a punktem widokowym na „Dziale”. Zbiory były imponujące – ponad 40 worków najprzeróżniejszych śmieci, opony, a nawet telewizor i muszla klozetowa!

Akcja koordynowana była przez Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie, a włączyły się w nią: Fundacja Razem z psem, Nadleśnictwo Kołaczyce oraz stowarzyszenie PrządkiSKI.

Niestety, duża część społeczeństwa wciąż traktuje nasze lasy jak śmietnik – na tym większą pochwałę zasługują mieszkańcy, którzy czynnie włączają się w takie akcje. Szczególnie mocno podziękować chcemy społecznikom, którzy na własną rękę dbają o najbliższą okolicę – dla przykładu, pan Robert porządkuje ulice Pelczara i Dolińską (zebrał już 15 worków odpadów). W sprzątanie włączają się również niektórzy Radni Gminy, co z pewnością jest dostrzegane przez lokalną społeczność. Dziękujemy wszystkim – tym znanym i tym anonimowym bohaterom, dzięki którym nasza gmina staje się lepszym miejscem do życia.

Podziel się: