AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fkorczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fii-rajd-rodzinny-rowerem-po-zdrowie-w-iskrzyni&chs=350x350&chld=L|4

Aktualność

23-06-2017II Rajd Rodzinny „Rowerem po zdrowie” w Iskrzyni

Za nami piknik rodzinny i rajd rowerowy. 18 czerwca 2017 r. w Iskrzyni  miał miejsce XI Piknik Rodzinny pt. „Zdrowe i bezpieczne wakacje” oraz II Rajd Rowerowy „Rowerem po zdrowie”.
 Piknik rozpoczął się pogadanką na temat bezpieczeństwa na wakacjach oraz bezpiecznego poruszania się na drodze, którą przeprowadził Andrzej Zawiślak ze Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie.
Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Krosna ze swoim nauczycielem Zbigniewem Moskalem przygotowała i zaprezentowała pokaz ratownictwa medycznego.
II Rajd rowerowy „Rowerem po zdrowie” to świetna zabawa i relaks dla całych rodzin. Rajd nie ma charakteru rywalizacji, bowiem każdy uczestnik jest zwycięzcą. W rajdzie brało udział blisko 90 osób.  Uczestnicy mieli do wyboru 2 trasy: jedna ok 9 km, druga prawie 20 – śmiało można powiedzieć, że uczestnicy rajdu pokonali wspólnie 60 km.
 Każdy uczestnik rajdu otrzymał koszulkę z logiem imprezy. Promowane były całe rodziny, stąd okolicznościowe dyplomy i nagrody otrzymali: najmłodszy i najstarszy uczestnik rajdu, najliczniejsza rodzina, czy rodzina wielopokoleniowa. Celem organizatorów było zachęcić do jak najliczniejszego udziału w rajdzie nie tylko dzieci, ale też rodziców, dziadków, ciocie i wujków.  
 Po rajdzie zaczęła się zabawa dla dzieci, które mogły skorzystać z trampoliny, zjeżdżalni, popróbować słodkiej waty czy popcornu. Uczestnicy rajdu mogli wykonać znakowania rowerów. Wśród śmiechu, muzyki, tańców dzieci bawiły się wyśmienicie. Była to aktywna niedziela,  spędzona w gronie rodzinnym. Rodzinny rajd rowerowy „Rowerem po Zdrowie” cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ma za zadanie  upowszechniać kulturę fizyczną i turystykę wśród społeczności lokalnej. Ponadto wpisuje się w realizację działań związanych z profilaktyką problemów alkoholowych oraz działań na rzecz przeciwdziałania nietrzeźwych kierowców.
Organizatorami pikniku byli : Wójt Gminy Korczyna, Zespół Szkół i Rada Rodziców w Iskrzyni, Komenda Miejska Policji w Krośnie, Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa, Strażacy OSP w Iskrzyni  pod przewodnictwem prezesa Piotra Przybyłowskiego (zabezpieczenie trasy), Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Piknik Rodzinny w Iskrzyni połączony z II Rajdem „Rowerem po zdrowie” nie mógłby odbyć się bez sponsorów, którzy ufundowali lub podarowali nagrody. Byli to: Wójt Gminy Korczyna Jan Zych, radni gminy Korczyna Józef Wulw i Zbigniew Pojnar, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Korczynie, Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie. Wspaniałe ciasta serwowane w Kawiarence przygotowali rodzice pod kierunkiem przewodniczącej Rady Rodziców Agaty Boczar.
To był piękny dzień, spędzony wśród zabawy i nauki, każdy mógł znaleźć dla siebie atrakcje, a pogoda sprzyjała wszystkim działaniom.
M. Haręzga
T. Gazda

GALERIA

Podziel się: